تبلیغات
سوگماد - تهدید نفوذ اینترنت و ماهواره در خانواده‌های دارای مادر شاغل
سوگماد
پایه ی هر چیز از ریشه باید درست باشد!

یك استاد دانشگاه تهران گفت: اگر در خانواده‌ای زن و مرد هر دو شاغل باشند، با توجه به نفوذ اینترنت و ماهواره در خانواده‌ها و عدم نظارت مناسب والدین نسبت به فرزندان، خطرات قابل ملاحظه‌ای برای فرزندان ایجاد خواهد شد.

 

A0142600.jpg


ابراهیم فیاض در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینكه برخی از مشاغل تنها برای افراد مجرد قابل تعریف است، اظهار داشت: در برخی از مشاغل فرد به حدی درگیر كار می‌شود كه ممكن است در زندگی و روابط خانوادگی خود دچار مشكل شود.

وی عنوان كرد: در خانواده، مادر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تكیه‌گاه اصلی اعضای خانواده شمرده می‌شود و كار زیاد وی در خارج از منزل موجب بروز مشكلاتی در خانواده می‌شود البته كار زیاد برخی از مردها نیز تأثیر مستقیمی بر زندگی مشترك آنها می‌گذارد و موجب می‌شود آنها نتوانند ارتباط خانوادگی كافی و مناسبی با همسر و فرزندشان داشته باشند.

این استاد دانشگاه تهران بیان كرد: اگر در خانواده‌ای زن و مرد هر دو شاغل باشند، با توجه به نفوذ اینترنت و ماهواره در خانواده‌ها و عدم نظارت مناسب والدین نسبت به فرزندان، خطرات قابل ملاحظه‌ای برای فرزندان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: اشتغال زنان در برخی موارد به روابط خانوادگی‌شان لطمه‌ وارد خواهد كرد همچنین مختل شدن روابط زن و شوهر تأثیر بسیار مخربی بر روحیه فرزندان خواهد داشت.

فیاض اضافه كرد: یكی از نقش‌های زن، ایجاد حالت جمع‌گرایی در بین اعضای خانواده است و نبود مادر در خانواده موجب ایجاد حالت فردگرایی در فرد می‌شود؛ در چنین حالتی بین فرزندان و والدین فاصله ایجاد شده و فرزند تابع منفعت‌های فردی خواهد شد.

وی افزود: ظهور چنین حالتی در فرد موجب عدم علاقه به تشكیل خانواده در آینده خواهد شد، دختران در چنین شرایطی خودمحور تربیت می‌شوند و به جای عشق ورزیدن به دیگران، تنها به كسب لذت‌های خود می‌اندیشند.

این مردم‌شناس با تأكید بر اینكه نباید بگذاریم ازدواج معنای اصلی خود را از دست بدهد، عنوان كرد: خارج شدن جامعه از حالت خانواده‌گرایی نشان‌ دهنده شیوع منفعت‌گرایی، شهوت طلبی و بُعد فردگرایی در بین افراد جامعه است.ارسال توسط امیرحسین یگانه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
بی نام طراحی اسلامی

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار