تبلیغات
سوگماد - نجف‌زاده: من سند زنده فقدان دموكراسی و آزادی در فرانسه هستم
سوگماد
پایه ی هر چیز از ریشه باید درست باشد!

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 9 فروردین 1390


ضمن تشریح مح
دودیت‌های خبرنگاران در كشورهای مدعی دموكراسی؛
نجف‌زاده: من سند زنده فقدان دموكراسی و آزادی در فرانسه هستم

خبرگزاری فارس: كامران نجف زاده گفت: آن فضای فرانسوی مبتنی بر دمكراسی و آزادی كه برخی عوامانه در ذهن‌ها ساخته‌‌اندحقیقت ندارد و من سند زنده آن هستم.-------------------------------
كامران نجف‌زاده خبرنگار واحد مركزی خبر بامداد امروز در بدو ورود به تهران در جمع اصحاب رسانه و در توضیح وقایع رخ داده در مورد خودش در فرانسه اظهار داشت: در طول 18 ماه حضوری كه طبق مجوز فرانسه وارد این كشور شده بودم، مراحل خیلی سخت و دشواری را طی كردیم و محدودیت‌های دولت فرانسه از همان اول آغاز و هر روز بیشتر می‌شد، آنها حتی كارت خبرنگاری من را به این راحتی‌ها نمی‌دادند.

وی افزود: مثلا از جمله محدودیت‌هایی كه ایجاد كردند، این بود كه بعد از مدتی به من گفتند شما نمی‌توانید به كاخ الیزه بروید در حالی كه دو سه ماه اول این اجازه را داشتم بعد به من گفتند كه حق نداری به مجلس بروی و بعد گفتند از خاك فرانسه نمی‌توانید بیرون بروید حتی در كشورهایی كه حوزه شینگن است نمی‌توانید تردد كنید و همین‌طور فضا را تنگ‌تر می‌كردند.

نجف‌زاده ادامه داد: بعد از 18 ماه فعالیت رسانه‌ای من، در جلسه مشترك وزارت كشور و وزارت خارجه فرانسه، به این جمع‌بندی رسیده بودند كه خبرنگار واحد مركزی خبر در آنجا یك‌سری مواردی را رعایت نكرده و خطوط قرمز را شكسته است و در افكار عمومی فرانسه نفرت ایجاد كرده كه در این رابطه نامه مكتوبی را به بیرون ارائه دادند.

این فعال رسانه افزود: این برای من تجربه بسیار خوبی بود و حداقل خودم فهمیدم كه فرانسه با وجود اینكه مدعی دمكراسی و جهان آزاد رسانه‌ها است، در عمل چه مقدار به آن اعتقاد داشته و چقدر می‌تواند به آن پای‌بند باشد.

وی تاكید كرد: اگر من دوباره به فرانسه برگردم مجددا در مورد موزه لوور فرانسه گزارش تهیه می‌كنم و می‌گویم كه این اشیاء عتیقه را چگونه دزدیده‌اند؟، مجددا در مورد نیروگاه هسته‌ای اوریدف كه 50 درصد سهام آن متعلق به ایران است گزارش تهیه می‌كنم و این سوال را مطرح می‌كنم كه سهم ایران كجاست؟!

نجف‌زاده ادامه داد: مجددا گزارش تهیه می‌كنم و ماجرای خون‌های آلوده به ویروس ایدز را كه برای اولین بار از فرانسه به ایران وارد شد را مورد بررسی قرار داده و می‌گویم فرانسوی‌ها هنوز غرامت آن را به ما نداده‌اند؛ اینها سوال‌هایی است كه وظیفه من است كه به عنوان خبرنگار بپرسم.

وی در ادامه با بیان اینكه من در حالی كه در فرانسه بودم از آقای احمدی‌نژاد هم سوال‌هایی را پرسیدم و اگر انتقادی هم وجود داشت آن را مطرح كردم، گفت: آن فضای فرانسوی مبتنی بر دمكراسی و آزادی كه برخی عوامانه در ذهن‌ها ساخته‌ بودند حقیقت ندارد و من سند زنده آن هستم.

خبرنگار واحد مركزی خبر خاطرنشان كرد: نكته جالب آنكه آنها یكی از اتهاماتی كه به من زدند اخلال در نظم عمومی فرانسه بود، لذا من به آن پلیس فرانسوی گفتم كه اندازه قد و هیكل من چقدر است كه در نظم عمومی فرانسه اخلال ایجاد كرده باشم؛كه این نكته بسیار جالبی است.

كامران نجف‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در توضیح شرایط كاری خود در فرانسه، گفت: بسیاری از جاها در انجام فعالیت‌های حرفه‌ای محدودیت اعمال می‌شد، گرچه من در مصاحبه كردن در سطح شهر مشكلی نداشتم، اما در تمام 18 ماه اجازه سفر به ایران را به من ندادند.

وی ادامه داد: در این مدت دهها خبرنگار فرانسوی وارد ایران شدند و ویزا گرفتند و حتی خبرگزاری فرانسه در تهران كارش را به راحتی انجام می‌داد، اما با اتهام‌های عجیب و غریب كه مرغ پخته از آن خنده‌اش می‌گیرد به دنبال بهانه‌ای بودند كه اخراج خبرنگار فرانسوی را كه در اغتشاشات شركت كرده بود را تلافی كنند و این در حالی بود كه از نظر سازمانی من در مقابل خبرنگار فرانسوی نبودم.

نجف‌زاده با تاكید بر اینكه این اقدام فرانسه موجب شد بخش عظیمی از افكار عمومی در ایران ضربه بخورد، گفت: آنها سعی می‌كردند كه در ویترین شعار، خود را موجه جلوه دهد، اما امروز در فرانسه یك لابی محدود و یك دولتی بر سر كار است كه طبق نظر سنجی‌ها 70 درصد مردم قبولش ندارند و این اقدام را نمی‌شود به حساب روابط بیش از 230 ساله مردم ایران و فرانسه گذاشت؛ بنابراین این اقدام غیرقابل قبول از سوی دولت فرانسه یك اشتباه استراتژیك از نگاه ارتباطاتی بود، چرا كه فرانسه مدعی آزادی است.

وی با تاكید بر اینكه من تمام قوانین فرانسه و حرفه‌ای را رعایت كرده‌ام، گفت: آنها بدون هیچ مصداق و دلیل قانع‌كننده‌ای و بدون تفهیم اتهام حتی فرصت توضیح و دفاع را هم به من ندادند كه در این زمینه‌ها صحبت‌های زیادی دارم كه در موقع خود بیان خواهم كرد.

وی در پاسخ به این سوال فارس كه در ادامه فعالیت حرفه‌ای و كاری‌ رسانه‌ای خود چه برنامه‌ای دارد، پاسخ داد: من اكنون خبرنگار واحد مركزی خبر هستم.طبقه بندی: سیاست روز، 
برچسب ها: نجف زاده، فرانسه، 20:30،
ارسال توسط امیرحسین یگانه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
بی نام طراحی اسلامی

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار