تبلیغات
سوگماد - رهبر انقلاب: دولت انگلیس عامل اصلی ایجاد اختلاف میان مسلمانان است
سوگماد
پایه ی هر چیز از ریشه باید درست باشد!

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور تركیه:
دولت انگلیس عامل اصلی ایجاد اختلاف میان مسلمانان است

خبرگزاری فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عامل اصلی ایجاد اختلاف میان مسلمانان را دولت انگلیس خواندند و فرمودند: همه سیاست‌ها و تدبیرهای كشورهای اسلامی باید در جهت اتحاد و افزایش قدرت جهان اسلام باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار آقای عبدالله گل رئیس جمهور تركیه و هیأت همراه، جمهوری اسلامی ایران و تركیه را دو كشور مسلمان، دوست و برادر خواندند و تأكید كردند: روابط كنونی ایران و تركیه در ابعاد سیاسی و اقتصادی، و در مقایسه با سالیان متمادی گذشته، كم نظیر است و باید از این فرصت تاریخی برای به فعلیت رساندن همه ظرفیت‌های فراوان دو كشور استفاده شود.

ایشان با اشاره به هدف گذاری دو كشور برای سه برابر كردن حجم مبادلات افزودند: ما معتقدیم كشورهای نزدیك به یكدیگر می‌توانند همكاری‌های سیاسی و اقتصادی خود را به صورت یك واحد ادامه دهند تا تأثیرگذاری آن بسیار بالا باشد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جایگاه فعلی تركیه در دنیای اسلام را بسیار متفاوت از سالهای قبل ارزیابی و خاطرنشان كردند: استقلال در مقابل غرب، فاصله گذاری با رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین، از جمله مسائل مهمی هستند كه موجب نزدیك شدن تركیه به امت اسلامی شده است.


رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: این سیاست، سیاست صحیحی است و تركیه هرچه به دنیای بزرگ اسلام نزدیك‌تر شود، به نفع خود و همچنین به نفع دنیای اسلام است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نزدیكی دیدگاه‌های ایران و تركیه در مسائل منطقه‌ای بویژه مسائل افغانستان، عراق، لبنان و فلسطین افزودند: تحولات اخیر مصر نیز قضایای بسیار مهمی است كه می‌توان در جهت خیر مردم مصر و منطقه فعالیت كرد.


ایشان سلطه دهها ساله امریكا و رژیم صهیونیستی در مصر و تحقیر مردم را علت اصلی این حركت دانستند و خاطرنشان كردند: مردم مصر، مردمی مسلمان و دارای انگیزه های قوی اسلامی هستند.


رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: هرگاه مردم وارد صحنه شوند، روند تحولات تغییر خواهد كرد و ابزارهای متعارف سیاسی و نظامی كارایی خود را از دست خواهند داد و اكنون نیز مردم مصر در وسط صحنه هستند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: امریكایی‌ها به دنبال مصادره حركت عظیم مردم مصر هستند و جمهوری اسلامی ایران با دخالت طرفهای خارجی در مصر مخالف، و معتقد است مردم باید تصمیم‌گیر اصلی باشند.


ایشان مهم‌ترین موضوع در دنیای اسلام را حفظ و تقویت وحدت امت اسلامی و پرهیز از افتادن در دام بیگانگان بمنظور ایجاد اختلاف و تفرقه دانستند و تأكید كردند: اگر دنیای اسلام توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالای خود را بشناسد، شرایط بسیار متفاوت خواهد شد و دنیای اسلام می تواند به عنوان یك قدرت تأثیرگذار در تحولات بین‌المللی نقش ایفا كند.


رهبر انقلاب اسلامی عامل اصلی ایجاد اختلاف میان مسلمانان را دولت انگلیس خواندند و با تأكید بر اینكه همه سیاست‌ها و تدبیرهای كشورهای اسلامی باید در جهت اتحاد و افزایش قدرت جهان اسلام باشد، خاطرنشان كردند: غرب همواره دنیای اسلام را تحقیر كرده است و هر دولت و ملتی هم كه بخواهد در مقابل این تحقیر حركت كند و توانایی‌های خود را نشان دهد، با مخالفت و كارشكنی‌های غرب مواجه خواهد شد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری وعده تخلف ناپذیر الهی مبنی بر نصرت مسلمانان افزودند: اگر به شرایط كنونی منطقه و قدرت‌های سلطه گر و مقایسه آن با گذشته، توجه شود، نشانه‌های كمك الهی كاملاً مشهود است.


ایشان خاطرنشان كردند: امریكا و قدرت‌های پر داعیه غربی سی سال پیش، منطقه را جولانگاه خود كرده بودند اما، اكنون در چه وضعیتی هستند؟ وضعیت رژیم صهیونیستی كنونی با رژیم صهیونیستی سی سال پیش چگونه است؟ ایران امروز را با سی سال گذشته مقایسه كنید. تركیه امروز با سی سال قبل چه تفاوتی كرده است؟ عراق و فلسطین امروز با سال‌های گذشته چه تفاوت‌هایی دارند؟ همه این موارد نشانه‌های كمك الهی است كه این روند با سرعت بیشتری به پیش خواهد رفت.


در این دیدار كه آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای عبدالله گل رئیس جمهور تركیه با ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، روابط تركیه و ایران را روابطی كهن و تاریخی خواند و با اشاره به مذاكرات خود با رئیس جمهور اسلامی ایران گفت: مذاكرات خوبی در تهران انجام شده است و امیدواریم همكاریهای دو كشور در بخشهای گوناگون بویژه در بخش خصوصی زمینه ساز كارهای بزرگی شود.


رئیس جمهور تركیه همچنین با اشاره به تحولات منطقه گفت: همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد منطقه در حال تغییر است و امید است این تغییرات به نفع مردم و كشورهای منطقه باشد.


آقای عبدالله گل موضوع حفظ وحدت كشورهای اسلامی را نیز در مسائل منطقه‌ای، مهم برشمرد.طبقه بندی: سیاست روز،  امام خامنه ای(مدظله العالی)، 
برچسب ها: رهبر انقلاب، امام خامنه ای،
ارسال توسط امیرحسین یگانه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
بی نام طراحی اسلامی

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار